II OGÓLNOPOLSKIE FORUM SŁUŻBY BHP pod hasłem Bezpieczeństwo w świecie 4.0

2018-10-04

W chłodny – pierwszy poranek października rozpoczęło się II Ogólnopolskie Forum Służby BHP gromadzące ponad 200 specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawców i przedstawicieli świata nauki i biznesu.

To już drugie Forum zorganizowane przez Zarząd Główny OSPSBHP, które w swojej formule podejmuje tematykę bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie pracy. Nowe technologie, postęp cyfryzacji, automatyka i robotyzacja produkcji stawiają przed pracownikiem służby bhp nowe wyzwania o których intensywnie dyskutowaliśmy w trakcie forum.

Wielu znamienitych panelistów, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem stawiani w ogniu kluczowych dla branży pytań, stali się niejednokrotnie inspiracją nowych rozwiązań i pomysłów jak radzić sobie z nowymi zagrożeniami.

Jak radzić sobie w świecie 4.0? Jak jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo pracowników? Jak sprostać co raz to nowym wymaganiom? I wreszcie… jak dbać o własny rozwój zawodowy i budować kulturę bezpieczeństwa w naszych zakładach pacy? Na te i wiele innych pytań można było usłyszeć odpowiedz w trakcie paneli dyskusyjnych i wieńczącej  pierwszy dzień Forum Debaty Oksfordzkiej.

Drugi października to dzień obchodów wielkich Jubileuszy: 65-lecia powołania służby bhp i 25-lecia OSPSBHP. Spotkaliśmy się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Prezes ZG przedstawiła historię OSPSBHP, a następnie głos zabrali przedstawiciele m.in. Rady Ochrony Pracy, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Państwowej inspekcji pracy, CIOP- PIB.   Należy nadmienić, że działania w zakresie poprawy warunków pracy,  podejmowane przez OSPSBHP zostały docenione przez przedstawicieli wielu jednostek i instytucji, którzy na ręce Prezesa ZG złożyli  podziękowania oraz pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki.

Następnie wręczone zostały odznaczenia państwowej i medale okolicznościowe dla najbardziej zasłużonych członków OSPSBHP. Zarząd Główny wyróżnił również najbardziej zaangażowane oddziały naszego stowarzyszenia, wśród których jest również nasz- rzeszowski oddział. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym!

II Ogólnopolskie Forum Pracowników Służby BHP można nieformalnie podsumować pięknym cytatem „ Połączenie sił to początek. Pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”