XX Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy

2017-11-17

W dniach 25-26 października 2017r w Hotelu Rzeszów obyła się XX Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy organizowana przez Centralny Instytut Pracy- Państwowy Instytut Badawczy. Współorganizatorem tego wydarzenia były Polskie Zakłady Lotnicze sp. z o.o. w Mielcu.  Dzięki zaproszeniu Organizatorów w XX Konferencji Forum Liderów uczestniczyli również przedstawiciele  rzeszowskiego oddziału OSPSBHP.

W dniach 25-26 października 2017r w Hotelu Rzeszów obyła się XX Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy organizowana przez Centralny Instytut Pracy- Państwowy Instytut Badawczy. Współorganizatorem tego wydarzenia były Polskie Zakłady Lotnicze sp. z o.o. w Mielcu.  Dzięki zaproszeniu Organizatorów w XX Konferencji Forum Liderów uczestniczyli również przedstawiciele  rzeszowskiego oddziału OSPSBHP.

Temat tegorocznej Konferencji to „ZARZĄDZANIE WIEKIEM W ASPEKCIE BEZPIECZEŃSTWA PRACY W PRZEDSIĘBIORSTWIE.” Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, działające od 1998r., skupia w swoich szeregach przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnienie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.  Stąd tematyka Konferencji Forum Liderów, wychodzi zawsze naprzeciw nowym wyzwaniom stawianym pracodawcom przez gospodarkę i nieustannie zmieniający się  rynek pracy.  Liderzy Bezpiecznej Pracy, których Forum liczy 135 członków- przedsiębiorstw i instytucji, dzielą się dobrymi praktykami  w zakresie kształtowania bezpiecznych warunków pracy, oraz budowaniem i promowaniem kultury bezpieczeństwa. Program Konferencji oprócz bardzo interesujących prelekcji zawierał również warsztaty, które odbywały się w trzech grupach tematycznych.   Wspólna praca nad konkretnym zagadnieniem, dyskusje i wymiana doświadczeń, dają możliwość wypracowania nowych rozwiązań, rodzą nowe pomysły, które warto wykorzystywać. 

Na zakończenie  pierwszego dnia Konferencji odbyła się Uroczystość Wręczenia Kart Liderów Bezpiecznej Pracy.  W tym roku Prestiżowe Złote Karty odebrali: 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A., ENEA Elektrownia Połaniec Spółka Akcyjna, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Grupa Kapitałowa Polimex-Mostostal, Huta Bankowa Sp. z o.o., Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów oraz Oddział Elektrownia Dolna Odra. Podczas uroczystości wręczenia Kart Liderów Bezpiecznej Pracy Zieloną Kartą Lidera wyróżniliśmy PSI Spółdzielczego Producenta Sprężyn Sp. z o.o, a Srebrną Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy - Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie (zdjęcie po prawej). 

W trakcie Uroczystości zostały wręczone również nominacje dla nowych członków  Forum Liderów Bezpiecznej Pracy: Akala Faraone Sp. z o.o., Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o., Elbudbis Sp z o.o., Orlen Laboratorium S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Polskie Zakłady Lotnicze Mielec Sp. z o.o., Rolls-Royce Poland Sp. z o.o., Saur Neptun Gdańsk S.A. i Trakcja PRKiI S.A. 

W drugim dniu Konferencji  odbyła się wizyta techniczna w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. podczas której odbyła się prezentacja Zakładów oraz zrealizowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie.

 

Forum Liderów to miejsce dla najlepszych i najbardziej ambitnych w sferze bezpieczeństwa pracy przedsiębiorstw. Wysokie wymagania regulaminu Forum, pozwoliły na zebranie w jego gronie prawdziwych Liderów Bezpiecznej Pracy. To bardzo prestiżowe wydarzenie, jest wspaniałym dowodem na ciągłą chęć polskich przedsiębiorców do poprawy warunków pracy i dbałości o własnych pracowników. Serdecznie gratulujemy wszystkim którzy należą do Forum Liderów, tegorocznym laureatom Złotych, Srebrnych i Zielonych Kart, oraz nowym członkom Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Życzymy tym samym, wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów i dalszych sukcesów w tworzeniu bezpiecznych warunków pracy.